Wi-Fi роутери

(93)
Фільтри
Стандарти бездротового з'єднання
Кількість портів LAN (RJ45)
Кількість антен
Діапазон роботи
Wi-Fi роутери

В категорії представлені Wi-Fi роутери найбільш популярних брендів в даному сегменті, кожен з яких має свої переваги для певного кола користувачів: наявність додаткових функцій, особливості управління, мова налаштувань, наявність додатка на смартфоні. Для приміщень різної площі, для дому та офісу, приватного сектора, мобільні роутери для подорожей.

Щоб правильно вибрати Wi-Fi роутер, потрібно проаналізувати свої вимоги до даного устаткування і зіставити з технічними характеристиками.

Що впливає на вибір Wi-Fi роутера

Просте завдання - передавати сигнал інтернету бездротовим способом, може здійснюватися успішно, якщо врахувати наступні моменти:

  • вид населеного пункту (велике місто, сільська місцевість, приватний сектор в межах міста, «дике поле»);

  • характер рельєфу (гори, пагорби, яри, будови навколо);

  • площа приміщення або території (будинок, прибудинкова територія, офіс, опенспейс);

  • кількість користувачів будинку або в офісі (при однаковій площі приміщення вимагає інших параметрів маршрутизатора);

  • особливості роботи з інформацією (онлайн ігри, скачування музики і кіно, або ж серфінг на рівні перегляду погоди);

  • необхідність коригувати налаштування (визначати доступ користувачів і обсяг трафіку, здійснювати батьківський контроль);

  • наявність роз'єму USB (при використанні мобільного інтернету, спільна робота з модемом).

Зіставити власні вимоги до роутера з його технічними характеристиками допоможе продавець-консультант. Головне - не упустити нічого важливого.

Функціональні відмінності Wi-Fi роутерів

Роутери відрізняються по потужності, яка призначена для обслуговування приміщень різної площі та кількості споживачів сигналу. У громадських місцях, великих офісах, ресторанах, готелях, коворкінг центрах, виробничих приміщеннях використовується обладнання з великою кількістю антен, об'ємом пам'яті, габарити і вага якого відрізняються від «домашнього» роутера.

Середній сегмент - використовуються як вдома, якщо це величезна квартира або котедж в кілька поверхів, і в офісі в кілька кімнат або з великою концентрацією техніки і чисельністю співробітників на невеликій площі. Найпростіші і бюджетні роутери використовуються в невеликій однокімнатній квартирі або в офісі, де 1-2 співробітника і стільки ж ПК або ноутбуків.

У кожному сегменті є диференціація від меншого до більшого набору ускладнених характеристик. Все залежить від призначених для користувача завдань. Навіть у звичайній квартирі користування інтернетом може бути вельми активно, якщо є любителі онлайн ігор. Якщо при цьому за іншим ноутбуком або ПК дивитися кіно онлайн, вимоги до потужності зростають. Якщо роутер буде слабенький для даних задач, можливі зависання, гальмування і

необхідність частої його перезавантаження. Тут же зростає важливість додаткових функцій, таких як батьківський контроль, встановлення лімітів доступу, а значить зручна і зрозуміла настройка. Для цього є додаток на смартфоні, де в основному англомовне меню. У деяких виробників (Tenda, наприклад), воно русифіковане і передбачає також українська мова.

Щоб купити Wi-Fi роутер для сільської місцевості, приватного сектора в місті, бази відпочинку, потрібен певний протокол (GPON, GEPON), наявність якого потрібно передбачити. Не всі роутери універсальні. У кожного оператора зв'язку також є свої «переваги» в роботі з роутерами певного типу, це впливає на складність настройки і подальшу експлуатацію. Буває, що конкретна модель «не дружить» з даними провайдером. Якщо використовувати роутер в дорозі або в місцевості без покриття, використовується мобільний зв'язок, для чого необхідний USB роз'єм.

Іноді при виборі грає роль така дрібниця, як спосіб кріплення роутера. Відомо, що Xiaomi передбачає горизонтальне розташування роутера, а повісити його вертикально під стелею, як це часто відбувається, просто нема на що. Якщо в будинку маленькі діти, роутера точно не місце на робочому столі або тумбочці, і доведеться шукати допустимі способи його розміщення. Зручним вертикальним кріпленням оснащені маршрутизатори марки Tenda.

Купити Wi-Fi роутери в Харкові можна в інтернет магазині Device Market.

Читати повністю...
Згорнути